سوالات متداول مسکن مهر پردیس
تبلیغات 1تبلیغات 2
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: سوالات متداول مسکن مهر پردیس

 1. #1
  K1
  K1 آنلاین نیست.
  مدیریت سایت
  K1 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۱۰-دی-۱۳۹۱
  محل سکونت
  Tehran
  پروژه مسکن مهر
  دره بهشت
  نوشته ها
  1,654

  Question سوالات متداول مسکن مهر پردیس

  در این قسمت سوالات متداولی که دوستان در مورد مسکن مهر پردیس پرسیده بودند قرار میگیرد, تا دوستان با مراجعه به این قسمت به سوالاتی که قبلاً جواب داده شده دسترسی داشته باشن :

  1- فرق مسکن مهر 99 ساله و ملکی چیست ؟

  معاون وزیر راه و شهرسازی با تشریح تفاوت میان مسکن مهر خودمالک و 99 ساله، گفت: در مسکن مهر خودمالک قیمت ساخت حدودا متری 100 هزار تومان بیشتر است.

  ابوالفضل صومعلو در گفتگو با مهر درباره تفاوت قیمت مسکن مهر خودمالک و 99 ساله، اظهار داشت: در مسکن مهر خودمالک زمین یعنی مالکیت عرصه هم به متقاضی واگذار می شود که اختلاف قیمتی 4تا 5 میلیون تومانی ساخت به نسبت مسکن مهر 99 ساله دارد.

  وی افزود: در طرح خودمالک 6 دانگ اعیان و عرصه به متقاضی واگذار می شود و براین اساس قیمت ساخت آن متری 100 تا 110 هزار تومان بیشتر از مسکن مهر 99 ساله است.

  معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: در مسکن مهر 99 ساله زمین به عنوان اجاره به متقاضی داده می شود که اجاره سالیانه آن هم 20 هزار تومان است و در این نوع از مسکن فقط اعیان به متقاضی واگذار می شود؛ بنابراین قیمت ساخت کمتر از خودمالکین است.
  وی با اشاره به اینکه سیاست دولت برای سال آینده استفاده از توانایی های خودمالکین و احیای بافتهای فرسوده است، بیان کرد: وزیر تلاش دارد تا قیمت ساخت مسکن را در سال آینده هم ثابت نگه دارد و مالیات و بیمه را هم نسبت به قبل کاهش دهد و یا حداقل در همین نرخ نگه دارد.

  صومعلو درباره احتمال افزایش قیمت ساخت مسکن مهر در سال آینده، گفت: براساس تفاهم نامه 3 جانبه ساخت مسکن مهر اگر قیمت ها تا 20 درصد افزایش پیدا کند باید مابه التفاوت را دولت بپردازد اما باوجود اجرای قانون هدفمندی یارانه های قیمت ساخت مسکن افزایشی کمتر از 20 درصد داشت.

  معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: قیمتها پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها بصورت منطقه ای افزایش داشت و کمتر از 20 درصد بود؛ بنابراین تاثیر زیادی بر قیمت ساخت و ساز نداشت.

  وی درخصوص قیمت ساخت مسکن مهر در سال آینده، اظهار داشت: در تمامی تفاهم نامه ها و روش های ساخت مسکن مهر، قیمتها به نرخ امسال خواهد بود.

  2- بعد از اینکه مدارک ما در سامانه تائید شد و اس ام اس تائید برای ما آمد چه کار باید انجام دهیم ؟

  بعد از باز شدن حساب به نام شما و دریافت اس ام اس تائید در تلفن همراه خود, 3 روز مهلت دارید تا با مدارک شناسایی خود به آدرس : شهر جدید پردیس, فاز یک, میدان عدالت, خیابان فروردین جنوبی, خیابان سعدی, مدیریت مسکن مهر, سوله شماره --- مراجعه و پروژه خود را از لیست پروژه ها انتخاب کنید و بعد از انتخاب پروژه برگه زمان بندی اقساط به شما داده شده و 15 روز مهلت دارید تا اولین قسط خود را به حسابی که به نام شما باز شده از طریق شعب بانک مسکن یا از طریق کارت به کارت واریز کنید .


  3- چه زمانی با ما قرارداد بسته می شود ؟

  بعد از واریز 70% مبلغ اقساط ( آورده متقاضی ) و بعد از اینکه پروژه شما 70% پیشرفت داشته باشد با شما برای قرارداد تماس خواهند گرفت.


  4- آیا می توان اقساط خود را با هم و به صورت یکجا واریز کرد ؟ اینکار مزایایی دارد ؟

  بله میتوان چند قسط را بصورت یکجا واریز کرد و اینکار در اولویت تحویل واحد ها تاثیر دارد و برای شما امتیاز مثبت دارد.( اما پیشنهاد میکنم که اقساط را در زمان مقرر واریز کنید .)


  5- فاصله زمانی بین واریز اقساط چقدر می باشد ؟

  فاصله زمانی واریز اقساط ( آورده متقاضی ) 3 ماه یکبار می باشد .


  6- میزان سودی که به آورده متقاضی در بانک تعلق می گیرد چه مقدار می باشد ؟

  به مبلغی که در حساب شما واریز شده و از طرف پیمانکار برداشت نشده است سود 8% تعلق می گیرد .


  7- آیا واحدی که در فرم ثبت نام انتخاب کرده ایم به ما تحویل داده می شود ؟

  متراژ و نوع واحد انتخابی در زمان بستن قرارداد مشخص می شود و متراژهای انتخاب شده در فرم ثبت نام ملاک نمی باشد.


  8- آیا میتوان پروژه انتخاب شده را تغییر داد ؟
  در حالت کلی امکان تغییر پروژه وجود ندارد اما در صورت اصرار متقاضی و دلایل قانع کننده برای اینکار باید به دفتر آقای باباپور در کنار سوله های ثبت نام مسکن مهر پردیس مراجعه کرده و دستور تغییر پروژه را از ایشان دریافت نمایید .


  9- در صورت تاخیر در واریز اقساط , ثبت نام ما لغو می شود ؟
  تاخیر در واریز اقساط به جز قسط اول موجب از دست رفتن اولویت تحویل واحد شما خواهد شد و معمولاً مدت زمانی مهلت برای واریز اقساط به متقاضیان داده خواهد شد و در صورت طولانی شدن ممکن است ثبت نام متقاضی لغو شود .

  10- مابه التفاوت هزینه آسانسور برای هر واحد چه مبلغی می باشد ؟

  24 میلیون تومان برای آسانسور 4 نفره
  28 میلیون تومان برای آسانسور 6 نفره

  که به نسبت متراژ ناخالص واحد مسکونی بر روی هر یک از واحدهای مسکونی یک بلوک سرشکن و قابل پرداخت خواهد بود.

  11- در سایت مسکن مهر تو قسمت اطلاعات شخصی خودم و در فیلد انسداد ، مال من خورده معمولی . و توی دلیل انسداد هم هیچی ننوشته آیا مشکلی وجود دارد ؟

  برای همه ثبت نام کنندگان در فیلد انسداد , واژه معمولی نوشته شده است و مشکلی وجود ندارد .


  12- در سایت مسکن مهر تاریخ اقساط , تاریخ دیگری ذکر شده ایا باید طبق برنامه زمانی که از کارگزاری خود دریافت کرده ایم اقساط را واریز کنیم یا طبق تاریخ های داخل سایت ؟

  واریزهای شما باید طبق تاریخی که در هنگام انتخاب پروژه از کارگزاری خود دریافت کرده اید باشد و فاصله بین هر قسط 3 ماه می باشد .


  13- چقدر طول میکشد تا اقساط واریزی در جدول واریزی های من در سایت مسکن مهر ثبت شود ؟

  بین 24 ساعت تا 10 روز ممکن است اینکار طول بکشد اما در زمان ثبت به تاریخ واریز در سایت مسکن مهر ثبت می شود و جای هیچ نگرانی نیست .


  14- در سایت مسکن مهر با فونت سبز نوشته شده است : پروژه شما تعیین شده است. این پروژه در هنگام افتتاح حساب در مرحله '----------' بوده است.

  در این قسمت برای متقاضیان مختلف مرحله هایی مانند : شروع نشده - سفت کاری - نازک کاری و ... ذکر شده است که به اشتباه از طریق واحد انفورماتیک ثبت می شود و اهمیتی ندارد .


  15- در چه سایتی میتوانیم مشخصات ثبت نام خود را مشاهده و ثبت نام خود را پیگیری کنیم ؟

  مسکن مهر|ثبت نام مسکن مهر|مسکن مهر گروهی|درخواست مسکن مهر 2. #2
  K1
  K1 آنلاین نیست.
  مدیریت سایت
  K1 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۱۰-دی-۱۳۹۱
  محل سکونت
  Tehran
  پروژه مسکن مهر
  دره بهشت
  نوشته ها
  1,654

  آموزش گرفتن کد رهگیری مسکن مهر پردیس

  آموزش گرفتن کد رهگیری مسکن مهر و ورود به سایت


  مرحله 1- برای گرفتن کد رهگیری مسکن مهر ابتدا به سایت مسکن مهر رفته : مسکن مهر|ثبت نام مسکن مهر|مسکن مهر گروهی|درخواست مسکن مهر

  مرحله 2- بر روی دکمه ورود متقاضیان کلیک میکنیم, در صفحه ای که باز می شود کد ملی و شماره شناسنامه خود را نوشته و بر روی متن آبی " شماره پرونده را فراموش کرده ام " کلیک می کنید .

  مرحله 3- در صفحه ای که باز می شود به ترتیب شماره سریال 6 رقمی شناسنامه , شماره تلفن ثابت و شماره تلفن همراهی که موقع ثبت نام در فرم نوشته ایم را وارد می کنید و روی دکمه دریافت شماره پرونده کلیک می کنید .

  مرحله 4- کد رهگیری شما در صفحه به شما نمایش داده خواهد شد و کافیست به صفحه قبل برگشته و دوباره بر روی ورود متقاضیان کلیک کرده و با کد رهگیری و کد ملی و شماره شناسنامه خود وارد سیستم شوید و اطلاعات خود را مشاهده نمایید .

  توجه : چنانچه بعد از انجام مرحله 2 با پیغام " نام کاربری یا رمز عبور شما صحیح نمی باشد " مواجه شدید , یعنی اطلاعات شما هنوز در سیستم وارد نشده است و باید منتظر باشید تا ثبت نام شما در سیستم ثبت شود و برای شما پرونده تشکیل شود .

 3. #3
  K1
  K1 آنلاین نیست.
  مدیریت سایت
  K1 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۱۰-دی-۱۳۹۱
  محل سکونت
  Tehran
  پروژه مسکن مهر
  دره بهشت
  نوشته ها
  1,654

  مقدار مبالغ واریزی برای تکمیل 70 درصد اقساط پروژه ها

  برای انعقاد قرارداد و رسیدن به 70 درصد اقساط واریزی باید چه مبلغی را واریز کنیم ؟

  پروژه دره بهشت :

  واحد 3 طبقه - 99 متری ( کل آورده متقاضی : 42 میلیون تومان ) - 70 درصد : 29.400 میلیون تومان
  واحد 4 طبقه - 100 متری ( کل آورده متقاضی : 38 میلیون تومان ) - 70 درصد : 26.600 میلیون تومان
  واحد 5 طبقه - 107 متری ( کل آورده متقاضی : 40 میلیون تومان ) - 70 درصد : 28 میلیون تومان
  واحد 5 طبقه - 122 متری ( کل آورده متقاضی : 42 میلیون تومان ) - 70 درصد : 29.400 میلیون تومان

  پروژه کوزو :

  واحد 15 طبقه - 85.5 متری ( کل آورده متقاضی : 28 میلیون تومان ) - 70 درصد : 19.600 میلیون تومان

  پروژه انجمن انبوه سازان :

  فاز 5 - ( کل آورده متقاضی : 32 میلیون تومان ) - 70 درصد : 22.400 میلیون تومان
  فاز 9 - ( کل آورده متقاضی : 32 میلیون تومان ) - 70 درصد : 22.400 میلیون تومان

 4. #4
  K1
  K1 آنلاین نیست.
  مدیریت سایت
  K1 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۱۰-دی-۱۳۹۱
  محل سکونت
  Tehran
  پروژه مسکن مهر
  دره بهشت
  نوشته ها
  1,654

  رتبه مسکن مهر پردیس

  رتبه مسکن مهر پردیس چیست ؟

  رتبه قسمت جدیدی هستش که به سامانه هوشمند مسکن مهر پردیس اضافه شده است و فعلاً در مرحله تست می باشد , این رتبه بر اساس تاریخ پرداختها و مبالغ واریز شده نسبت به سایر متقاضیان محاسبه می شود , این رتبه تنها بین متقاضیانی محاسبه می گردد که هنوز به آنها واحد اختصاص داده نشده است, رتبه شما با توجه به کلیه پرداختها و کلیه اخذ واحد ها تغییر می کند, مثلا رتبه 1000 نشان می دهد که قبل از شما 999 نفر باید انتخاب واحد کنند.

  نحوه مشاهده رتبه مسکن مهر پردیس

  برای شروع به صفحه اصلی سامانه هوشمند مسکن مهر پردیس مراجعه میکنیم :

  سامانه هوشمند شهرجدید پردیس

  از بالا وارد قسمت " ورود متقاضیان " می شویم , در صفحه ای که باز می شود کد ملی - سریال شناسنامه و کد ****** که در تصویر مشاهده میکنید را وارد میکنید و دکمه ورود به سیستم را فشار می دهیم , در صفحه ای که باز می شود رتبه ما در تاریخی که رتبه بندی انجام شده قابل مشاهده می باشد.

  توجه :
  با توجه به اینکه سیستم در مرحله تست می باشد هنوز پروژه ها از هم تفکیک نشده اند و به دلیل بالا بودن مبلغ آورده هریک از روژه ها نسبت به یکدیگر, به ترتیب رتبه پروژه دره بهشت - فاز 5 و 9 - دره آرا بهتر می باشد.

 5. #5
  K1
  K1 آنلاین نیست.
  مدیریت سایت
  K1 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۱۰-دی-۱۳۹۱
  محل سکونت
  Tehran
  پروژه مسکن مهر
  دره بهشت
  نوشته ها
  1,654

  مراحل انتخاب واحد مسکن مهر پردیس

  مراحل انتخاب واحد مسکن مهر پردیس :

  1- نگبانی ( کنترل دعوتنامه انتخاب واحد )

  در این مرحله برگه انتخاب واحد شما , مدارک شناسایی ( شناسنامه و کارت ملی ) چک میشه حتماً موقع انتخاب واحد اصل شناسنامه و کارت ملی خودتون رو همراه داشته باشید .

  2- کنترل صحت اطلاعات متقاضی در سامانه

  در این مرحله شما باید به باجه شماره 1 مراجعه کنید , در این مرحله دوباره مدارک شما داخل سیستم چک میشه و در صورتی که مدارک شما ناقص یا ناخوانا نباشند شما باید به باجه ای که در دعوتنامه ذکر شده مراجعه کنید.

  3- انتخاب واحد ( حداکثر زمان انتخاب واحد 20 دقیقه می باشد )

  در این مرحله شما اول به باجه فنی مراجعه کنید تا راهنمایی های لازم در مورد انتخاب واحد را به شما انتقال دهند , بعد از روی نقشه هایی که به صورت بنر در این سوله وجود دارند استفاده کنید و واحد خودتون را از بین بلوک ها و واحدهایی که در دسترس هستند انتخاب کنید ( البته در قسمت کپی این سوله نقشه ها به فروش می رسند , در همین تالار هم نقشه ها موجود می باشند )

  بعد از انتخاب بلوک و واحد مورد نظرتون به باجه ای که در دعوتنامه ذکر شده مراجعه کنید تا انتخابتون را براتون ثبت کنند ( مانیتور به سمت شما بوده و می توانید مشخصات واحد انتخابیتون را مشاهده کنید )


  4- پرینت و امضاء قرارداد پیش فروش

  بعد باید کمی منتظر باشید تا برای امضاء قرارداد صداتون کنند ( از زمان انتخاب واحد تا زمان امضای قرارداد حدود یک ساعت یا یکساعت و نیم طول می کشه )


  تذکر مهم : تمامی مدارکی که در روز ثبت نام با خود برده بودید همراه داشته باشید ( اجاره نامه . گواهی اشتغال . دفتر بیمه . شناسنامه و کارت ملی ... خلاصه هرچی مدرک شناسایی هست با خودتون ببرید ) , چون در صورتی که به مدارک شما ایراد بگیرند دوباره باید برای اسکن مدارک فوق به باجه ویرایش مدارک مراجعه کنید تا مدارکتون اسکن شود .


  اینم عکس برگه نصب شده روی سوله ها که گرفته بودم :

  ویرایش توسط K1 : ۱۳۹۲-۰۲-۲۰ در ساعت 23:40 دلیل: به روز رسانی طبق آخرین اطلاعات

 6. #6
  K1
  K1 آنلاین نیست.
  مدیریت سایت
  K1 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۱۰-دی-۱۳۹۱
  محل سکونت
  Tehran
  پروژه مسکن مهر
  دره بهشت
  نوشته ها
  1,654

  راهنمای ثبت نام در مسکن مهر پردیس

  شرایط ثبت نام در مسکن مهر پردیس

  ماده 1: تعاريف  • 1. فاقد مسكن: افراد سرپرست خانواري كه خود و افراد تحت تكفل آنها از تاريخ 1/1/84 فاقد زمين و واحد مسكوني بوده و از تاريخ 22/11/1357 از هيچ‌يك از امكانات دولتي يا امكانات نهادهاي عمومي غير دولتي مربوط به تأمين مسكن شامل زمين، واحد مسكوني و يا تسهيلات يارانه‌اي خريد و يا ساخت واحد مسكوني استفاده نكرده باشند.
  • 2. متقاضيان واجد شرايط: متقاضياني هستند كه حائز شرايط زير باشند:

  الف- فاقدين مسكن طبق تعريف مندرج در بند 1 اين ماده.
  ب- متأهل و يا سرپرست خانوار.
  ج- داراي حداقل 5 سال سابقه سكونت در شهر پرديس و يا شهر تهران.
  تبصره 1- افراد زير مي‌توانند بدون دارا بودن شرط تأهل و شرط سرپرست خانوار در زمره متقاضيان واجد شرايط قرار گيرند:

  • - زنان خود سرپرست اعم از مجرد، مطلقه و يا بيوه مشروط به داشتن حداقل 35 سال سن با ارائه مدارك و مستندات قانوني (در خصوص فوت همسر يا طلاق،)
  • - معلول جسمي، حركتي با دارا بودن حداقل 20 سال سن و با معرفي و تأیید سازمان بهزيستي كشور،

  ماده 2: ثبت نام متقاضيان
  مدارك لازم جهت ثبت‌نام به شرح زير مي‌باشد:

  • 1. شناسنامه متقاضي، همسر و افراد تحت تكفل وي به همراه كپي صفحه اول و دوم،
  • 2. كارت ملي متقاضي، همسر و افراد تحت تكفل وي به همراه كپي پشت و رو كارت،
  • 3. حكم كارگزيني متقاضي يا فيش آب و برق محل سكونت فعلي متقاضي كه به نام محل سكونت متقاضي باشد يا سركوپن يا گواهي مدرسه محل تحصيل فرزند متقاضي يا دفترچه يا شناسنامه متولد تهران يا هر مدرك ديگر دولتي كه بتواند شرط حداقل 5 سال سابقه سكونت را احراز نمايد.
  • 4. تكميل و ارائه فرم تعهد عدم مالك زمين و مسكن بودن در كشور توسط متقاضي(پیوست 4)،
  • 5. تكميل فرم(ج)(پيوست 3)،
  • 6. پاسخ استعلام از ثبت اسناد و املاك(پيوست 5)،  مدارک و مراحل ثبت نام :


  در صورتی که شرایط عمومی ثبت نام را داشته باشید در هنگام مراجعه مدارک زیر را همراه خود داشته باشید ( همراه داشتن مدارک الزامی می باشد و در صورت همراه نداشتن از شما ثبت نام به عمل نمی آید ) :

  1- اصل شناسنامه و کارت ملی متقاضی, همسر و افراد تحت تکفل + کپی
  2- اجاره نامه محل سکونت فعلی
  3- قبض تلفن - آب - برق یا ...
  4- تکمیل فرم استشهاد محلی و امضاء آن توسط مسجد محل ( برای تائید 5 سال سابقه سکونت در تهران ) یا 5 سال سابقه بییمه تهران
  5- یک عدد پوشه به رنگ دلخواه

  فرم استشهاد محلی رو هم میتونید از اینجا دانلود کنید :

  فرم استشهاد محلی برای مسکن مهر پردیس

  برای سهولت در روند کار می توانید قبل از مراجعه فرم های ثبت نام را از لینک زیر دانلود کرده و پس از تکمیل آنها به سوله های مسکن مهر پردیس مراجعه کنید ( آدرس سوله ها در همین تاپیک موجود می باشد ) :

  فرم های ثبت نام مسکن مهر پردیس

  آدرس محل ثبت نام : شهر جدید پردیس, فاز یک, میدان عدالت, خیابان فروردین جنوبی, خیابان سعدی, مدیریت مسکن مهر, سوله شماره 2

 7. #7
  K1
  K1 آنلاین نیست.
  مدیریت سایت
  K1 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۱۰-دی-۱۳۹۱
  محل سکونت
  Tehran
  پروژه مسکن مهر
  دره بهشت
  نوشته ها
  1,654

  راهنمای تغییر واحد انتخابی مسکن مهر پردیس

  آیا می توان واحد انتخابی خود را تغییر دهیم ؟

  بله در مواردی که پروژه دارای مشکلات حادی مانند داشتن معارض می باشد شما می توانید با مراجعه به سوله های شرکت عمران پردیس از انتخاب قبلی خود انصراف داده و واحد جدیدی را انتخاب کنید . به طور مثال در برخی واحدهای شرکت آرسکاپی که در شرق دره بهشت ساخته می شوند صورتجلسه انتخاب واحد توسط شرکت امضا نشده و این تغییر امکان پذیر می باشد .

  برای این منظور باید :

  خود متقاضی یا وکیل قانونی وی با مدارک شناسایی معتبر و صورتجلسه انتخاب واحد به قسمت اداری و نزد خانم عظیمی مراجعه کند . بعد از طی کردن پروسه حذف انتخاب واحد , انتخاب شما حذف می شود و بعد از 2 یا 3 هفته مجدداً برای شما دعوتنامه ارسال می شود و می توانید با مراجعه به سوله ها واحد جدیدی را انتخاب نمایید .
  2 کاربر پست K1 عزیز را پسندیده اند . alitaghavian,shahabadi

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
درباره ما
این سایت برای ساکنین آینده فازها و پروژه های مسکن مهر پردیس راه اندازی شده است و هدف آن ایجاد فضایی مناسب و سالم برای به اشتراک گذاری اطلاعات خانواده هایی است که قرار است در آینده در شهر جدید پردیس ساکن شوند. پیشاپیش از همکاری همه دوستانی که سعی در پیشرفت این مجموعه خواهند داشت تشکر می نماییم .

 

پست الکترونیکی مدیریت سایت : info@darebehesht.com
شبکه های اجتماعی